Facebook
O Cocoonababy

Co to jest Cocoonababy?

Cocoonababy to ergonomiczny materac francuskiej marki Red Castle, który tworzy przytulne gniazdko, imitujące warunki z łona mamy, dzięki czemu ułatwia noworodkowi dostosowanie się do zupełnie nowej dla niego sytuacji. Cocoonababy utrzymuje niemowlę w pozycji półpłodowej, niczym w kokonie. Takie ograniczenie przestrzeni uspokaja maluszka i pomaga uniknąć wielu problemów, nękających dzieci w pierwszych miesiącach życia. Między innymi poprawia jakość i długość snu niemowlęcia oraz zapobiega refluksom żołądkowym. 

Materacyk Cocoonababy

Do dziś nie było sposobu, by stworzyć dziecku warunki, w których czułoby się jak w brzuszku mamy. Materacyk Cocoonababy to najlepszy start w życie. Obejrzyj powyższy film, aby zobaczyć jak to działa.

Jakie są początki Cocoonababy?

Materac Cocoonababy powstał we Francji w Marsylii. Danielle Salducci, położna i i kinezyterapeutka, przyglądała się uważnie zachowaniom swoich małych pacjentów i na ich podstawie zaprojektowała materacyk, w którym noworodki czują się tak jak w łonie matki.

Pierwszy etap prac nad materacem stanowiły badania medyczne nad takim ułożeniem wcześniaka, żeby czuł się „jak w macicy”. Wzięto pod uwagę funkcje życiowe (serce, dotlenienie, oddychanie), cykle snu oraz wpływ stresu na występowanie patologii w rozwoju dziecka. Następny etap stanowiły badania na temat postawy. Ułożenie „jak w macicy” wymaga stabilnego oparcia, ograniczonej przestrzeni i ugiętego tułowia. Wkrótce Danielle Salducci wraz z zespołem uświadomili sobie, że korzyści jakie daje materac dotyczą w równym stopniu niemowląt, które przyszły na świat przed czasem, co w terminie. Lata kolejnych badań i współpraca z firmą Red Castle sprawiły, że dziś materace Cocoonababy są dostępne na całym świecie do domowego użyku.

W jaki sposób materac Cocoonababy pomaga osiągnąć głęboki sen i najbezpieczniejszą pozycję ciała dziecka?

Red Castle Cocoonababy materac dla niemowlat

Red Castle Cocoonababy materac dla niemowląt

Red Castle Cocoonababy materac dla niemowląt

Red Castle Cocoonababy materac dla niemowląt

Red Castle Cocoonababy materac dla niemowląt

 

Bezpieczne użycie materacyka Cocoonababy

Bezpieczeństwo Twojego Dziecka jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu. Informacje na temat bezpieczeństwa i prawidłowego użycia oraz dane techniczne produktu znajdziesz tutaj.

 

Tutaj znajdziesz instrukcję obsługi materacyka Cocoonababy.

Masz dodatkowe pytania? Tutaj znajdziesz nasze dane kontaktowe. Odpowiemy bezpośrednio na każde Twoje pytanie.

Informacje gdzie kupić Cocoonababy znajdziesz tutaj.


pixel