Facebook
Użytkowanie

Jak używać Cocoonababy®

Aby dopasować Cocoonababy® do wzrostu Twojego dziecka:

1/ Usuń prześcieradło z gumką.

2/ Połóż dziecko w kokonie na plecach, umieszczając głowę blisko górnej części (węższa część stanowi górę kokonu).

3/ Sprawdź i dopasuj wałek zabezpieczający tak, aby przebiegał w poprzek kokonu i przylegał do pupy dziecka. Wałek zabezpieczający zapobiega ześlizgiwaniu się dziecka do wgłębienia (rys.1). Jego nóżki będą wyżej niż pupa (dziecko będzie ułożone w pozycji pół-płodowej), z nogami ułożonymi na wałku zabezpieczającym. W tej pozycji dziecko nie będzie w stanie odpychać się nogami od kokonu, co zapobiega nadmiernemu wyprostowi. Doradzamy aby regularnie sprawdzać pozycję wałka, jako że dziecko szybko rośnie. Wałek powinien być zawsze przesuwany tak, aby zawsze znajdował się przy pupie dziecka. Pamiętaj aby głowa dziecka zawsze leżała blisko górnej krawędzi kokonu.

4/ Wyciągnij dziecko z kokonu i załóż prześcieradło z gumką.

Cocoonababy® należy zawsze używać z dołączonym prześcieradłem. Prześcieradło zakrywa zarówno kokon, jak również krawędź zabezpieczającą. Logo RED CASTLE znajdujące się na prześcieradle musi znajdować się na najszerszej części kokonu. Nie nakładaj na kokon dodatkowego ręcznika, czy też muślinowej tkaniny, jako że mogą one zmienić kształt kokonu. Głowa dziecka powinna zawsze znajdować się blisko górnej krawędzi kokonu. Wałek zabezpieczający powinien być przesuwany ku dolnej krawędzi kokonu w miarę jak dziecko rośnie. Możesz używać Cocoonababy® nawet jeśli stopy dziecka wyjdą poza jego dolną krawędź (rys. 2).

Jak używać opaski na brzuszek

Chociaż zalecamy, aby zaprzestać używania Cocoonababy® zanim dziecko samodzielnie zacznie przewracać się na brzuszek, dla komfortu psychicznego rodziców stworzyliśmy opaskę na brzuszek, która otacza kokon oraz dziecko bez skrępowania jego ruchów.

1/ Połóż podwójną opaskę w poprzek kokonu. Otwórz jej krótszą część, która będzie opasała dziecko (rys. 3).

2/ Otocz kokon opaską i zapnij ją z boku na rzepy (rys. 4).

3/ Połóż dziecko w kokonie i zapnij na rzepy krótszą opaskę, tak żeby opaska znajdowała się pod pachami dziecka oraz wokół jego brzuszka (rys. 5).

   

 

WAŻNE INFORMACJE

1/ Podczas montażu Cocoonababy® w łóżeczku dziecka upewnij się, że kokon jest ustawiony w górnej części łóżeczka.

2/ Nie nakładaj na kokon dodatkowego ręcznika czy też muślinowej tkaniny, jako że mogą one zmienić kształt kokonu.

3/ W Cocoonababy® dziecku będzie cieplej niż w przypadku, gdyby leżało na tradycyjnym materacyku, nie ubieraj więc go zbyt ciepło. Jeżeli chcesz używać śpiworka polecamy śpiworek Cocobag™, który został specjalnie zaprojektowany do użytku w kokonie.

4/ Po kilku dniach użytkowania będzie można zauważyć wgłębienie w środkowej części - jest to naturalny proces dopasowania się specjalnego materiału użytego do pokrycia gąbki do kształtu dziecka.

5/ Aby zapewnić dziecku prawidłowy rozwój, należy zawsze umieszczać zabawki takie jak maty rozwojowe czy karuzele przy stopach dziecka. Nigdy nie należy umieszczać zabawek bezpośrednio nad głową. Wzrok dziecka leżącego na plecach powinien być skierowany na przedmioty znajdujące się w okolicy jego stóp.

6/ Pamiętaj, że dla bezpieczeństwa dziecka temperatura w sypialni powinna wynosić około 19°C.

7/ Twoje dziecko powinno leżeć na plecach bez żadnych przedmiotów w pobliżu jego twarzy

8/ Nie używaj żadnego rodzaju kołder, kocy lub narzut do czasu aż dziecko osiągnie wiek 10 miesięcy.

9/ Używanie Cocoonababy nie jest zabezpieczeniem przed wystąpieniem Nagłej Śmierci Dziecka (ZNSD). Powody występowania tego zespołu nie są do końca znane. Powyższe rady i środki bezpieczeństwa nie służą zminimalizowaniu prawdopodobieństwa wystąpienia Zespołu Nagłej Śmierci Dziecka (ZNSD).

10/ Jeżeli uwaga dziecka przez dłuższy czas skupia się na jakimś dźwięku (np. telewizora) lub na źródle światła ważne jest, żeby zmieniać położenie Cocoonababy, tak aby dziecko nie odwracało swojej główki tylko w jedną stronę.

 

Czyszczenie Cocoonababy®

Prześcieradło można prać w pralce w temperaturze 30°C. Pokrowiec kokonu powinien być przecierany wilgotną szmatką z dodatkiem łagodnego mydła dla dzieci. Zaleca się nie wyjmowanie kokonu z ochronnego pokrowca.

pixel